Adres: 42-500 Będzin, ul. Modrzejowska 95   Telefon: 732 80 25 80606 888 369

   

Jesteś tutaj: OLEJE I SMARY SMARY

SMARY

Oferujemy smary stałe i w aerozolu dla wszystkich gałęzi przemysłu i motoryzacji, oraz urządzenia do ich dozowania.
Podział smarów ze względu na ich zastosowanie:

  • smary bentonitowe – stosowane do smarowania łożysk tocznych i ślizgowych oraz innych powierzchni trących w zakresie temperatur od -20 do +220. Charakteryzują się dobrą pompowalnością oraz odpornością na działanie wody. Nie są mieszalne z innymi smarami.

  • smary litowe – uniwersalne smary stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Bardzo dobrze chronią powierzchnie przed dostępem wilgoci i są stosowane wróżnych skojarzeniach trących. Najczęstsze zastosowanie, to: maszyny rolnicze, budowlane, urządzenia do prac udarowych w warunkach wysokiego zapylenia.

  • smary glinowe – mają zastosowanie przede wszystkim do smarowania maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle spożywczym. Stosowane są również dosmarowania łożysk ślizgowych oraz otwartych przekładni zębatych narażonych na wilgoć.

  • smary sulfolianowe – smary o wysokiej stabilności termicznej i mechanicznej, idealne do stosowania w warunkach zwiększonej ochrony przeciwzatarciowej i przeciwzużyciowej. Stosowane w przemyśle morskim, metalurgicznym, wydobywczym i budowlanym.

  • smary specjalne – stosowane do ochrony czasowej przed korozją części maszyn i urządzeń w czasie transportu i składowania. Magą być również stosowane do smarowania łańcuchów, lin i przenośników w warunkach dużego zasolenia, zapylenia i zawilgocenia

  • smary w aerozolu – o dobrych właściwościach penetrujących, smarujących i wypierających wilgoć. Stosowane do trudno dostępnych miejsc. Oferujemy smary teflonowe, miedziane, ceramiczne, PTFE.

Skontaktuj się z nami!